Lucerna dla królika 20 kg Futerkowe Futeroil

Lucerna dla królika 20 kg Futerkowe Futeroil

76-02.42
98,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie
0 recenzje
>Zdobędziesz 98 pkt. Zdobędziesz 98 pkt. (opcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Klientów).
Na Twoim koncie przybędzie 98 pkt., które można zamienić na kupon o wartości 2,94 zł.

Zapytaj o produkt

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana!
Zamknij

Lucerna dla królika Futeroil 15 kg

Skład: cięta łodyga lucerny z liściem.

Zwiera dodatek oleju lnianego.

Lucerna dla królików Futeroil z dodatkiem oleju lnianego omega-3

Lucerna Futeroil jest to w pełni naturalna mieszanka całej łodygi lucerny w formie sieczki z dodatkiem oleju lnianego tłoczonego na zimno.

Lucerna należy do roślin pastewnych. Charakteryzuje się niską zawartością cukru i skrobi oraz wysoką 35% zawartością włókna i dobrze przyswajalnego białka. Dla królików stanowi bogate źródło aminokwasów i witamin C, E, K oraz witamin z grupy B. Roślina zawiera wapń, magnez, potas, fosfor i żelazo. Podawana jako jeden z dodatków mieszanek dla królików, spowalnia pobieranie karmy, wspomaga proces żucia (wydzielanie śliny) który bezpośrednio wpływa na układ pokarmowy, poprawiając trawienie u młodych oraz dorosłych królików.

Lucerna Futeroil zawiera liście posiadające najwięcej składników odżywczych. Dodatek oleju lnianego zmniejsza zapylenie, które wytwarzają liście podczas siekania lucerny, a zarazem dostarcza do organizmu tłuszcze omega-3. Olej lniany wpływa korzystnie na okrywę włosową oraz skórę. Pozwala na prawidłową pracę układu trawiennego królika oraz wspomaga procesy trawienne podczas okresu wylinki. Zapobiega tworzeniu się kul włosowych, które są przyczyną zatorów u królików. Poprawia walory smakowe paszy i polepsza jej wykorzystanie.

Do produkcji wykorzystujemy świeżą lucernę z dwuletnich upraw

Nasz produkt przygotowywany jest z dbałością o każdy element. Zaraz po skoszeniu przechodzi proces suszenia ciepłym powietrzem, które pozwala zachować wszystkie wartości odżywcze rośliny a zarazem uwalnia produkt od bakterii i innych chorobotwórczych drobnoustrojów. W końcowym etapie produkcji wysuszona i pocięta łodyga przechodzi proces olejowania.

Jak stosować Lucerna Futeroil u królików

Lucerna może być podawana jako 40% zamiennik siana. W przypadku słabej jakości siana należy zwiększyć porcję lucerny w diecie królików. Dzięki odpowiedniej strukturze, łodygi z łatwością można wymieszać z granulatem, ziarnami i przygotować własną mieszankę w formie musli.

Dlaczego warto podawać Futeroil?

  • Naturalna mieszanka lucerny,
  • Świeżo suszona ciepłym powietrzem,
  • Zawiera wysoką zawartość włókna,
  • Pobudza wydzielanie śliny,
  • Odpowiednia struktura do przygotowania własnych mieszanek,
  • Wspomaga układ trawienny królika,

Skład jakościowy: 

Cięta łodyga lucerny z liściem i olejem lnianym.

Skład analityczny dla 1 kg lucerny:

Białko 15%, Włókno 35%, Tłuszcz 1%

76-02.42
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: