Lucerna suszona (łodyga) 1 kg
  • Suszona lucerna 0,5 kg

Lucerna suszona (łodyga) 1 kg

76-12
12,00 zł
Brutto
Ilość
0 recenzje
>Zdobędziesz 12 pkt. Zdobędziesz 12 pkt. (opcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Klientów).
Na Twoim koncie przybędzie 12 pkt., które można zamienić na kupon o wartości 0,36 zł.

Zapytaj o produkt

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana!
Zamknij

Suszona lucerna.

Opakowanie 1 kg.

Lucerna dla królików Basic Line

Lucerna Basic Line Futerkowe jest to w pełni naturalna mieszanka łodygi lucerny w formie sieczki oddzielonej od liści. Lucerna należy do roślin pastewnych. Charakteryzuje się niską zawartością cukru i skrobi oraz wysoką 35% zawartością włókna i dobrze przyswajalnego białka. Dla królików stanowi bogate źródło aminokwasów i witamin A, C, E, K oraz witamin z grupy B. Roślina zawiera wapń, magnez, potas, fosfor i żelazo. Podawana jako jeden z dodatków mieszanek dla królików, spowalnia pobieranie karmy, wspomaga proces żucia (wydzielanie śliny) który bezpośrednio wpływa na układ trawienny, poprawiając trawienie u młodych oraz dorosłych królików.

Lucerna Basic Line Futerkowe stanowi czystą i odpyloną łodygę lucerny, dzięki czemu nie podrażnia układu oddechowego królika. Do produkcji wykorzystujemy świeżą lucernę z dwuletnich upraw. Nasz produkt przygotowywany jest z dbałością o każdy element. Zaraz po skoszeniu przechodzi proces suszenia ciepłym powietrzem, które pozwala zachować wszystkie wartości odżywcze rośliny, a zarazem uwalnia produkt od bakterii i innych chorobotwórczych drobnoustrojów. W końcowym etapie produkcji wysuszona i pocięta łodyga przechodzi proces odpylania. Taka forma suszu zdecydowanie przewyższa jakość roślin suszonych tradycyjnym sposobem pod względem zwartości składników odżywczych, przyswajalności oraz higieny.

Jak stosować Lucerna Basic Line

Lucerna dla królików może być podawana jako 40% zamiennik siana. W przypadku słabej jakości siana należy zwiększyć porcję lucerny w diecie królików. Dzięki odpowiedniej strukturze, łodygi z łatwością można wymieszać z granulatem, ziarnami i przygotować własną mieszankę w formie musli. U młodych królików z uwagi na ich delikatny układ pokarmowy zalecamy wdrożyć lucernę już w pierwszych dniach pobierania karmy.

Dlaczego warto podawać Basic Line Futerkowe

  • 100 % naturalna mieszanka lucerny,
  • Świeżo suszona ciepłym powietrzem,
  • Posiada aromatyczny zapach,
  • Zawiera wysoką zawartość włókna,
  • Pobudza wydzielanie śliny,
  • Odpowiednia struktura dprzygotowania własnych mieszanek,
  • Wspomaga układ trawienny królika,
  • Wyróżnia się czystą łodygą.

Skład jakościowy:

Cięta łodyga lucerny 100%

Skład analityczny dla 1 kg lucerny:

Białko 15%, Włókno 36%

76-12

Opis

Waga
1,0 kg
1,0 kg
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: