Zestaw do zwalczania ptaszyńca kurzego w kurniku

Zestaw do zwalczania ptaszyńca kurzego w kurniku

85,00 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 85,00 zł
Ilość
0 recenzje
>Zdobędziesz 85 pkt. Zdobędziesz 85 pkt. (opcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Klientów).
Na Twoim koncie przybędzie 85 pkt., które można zamienić na kupon o wartości 2,55 zł.

Zapytaj o produkt

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana!
Zamknij

Ziemia okrzemkowa 10 kg

PhytoDerm 150 ml

Naturalny zestaw do zwalaczania ptaszyńca

Innowacyjna metoda walki z ptaszyńcem kurzym w kurniku opracowana przez naukowców

Nasz zestaw opiera się na naturalnych preparatach, które skutecznie zwalczają populację ptaszyńca kurzego w przydomowych kurnikach oraz dużych hodowlach drobiu. Prepraty można stosować również w celu profilaktyki przed wystąpieniem ptaszyńca kurzego u drobiu. Do zestawu dołączamy ulotkę z zaleceniami dotyczącymi stosowania płynu do wody w poidłach.

Zestaw do zwalczania ptaszyńca zawiera:

 1. Ziemia okrzemkowa 10 kg
 2. PhytoDerm 150 ml

Ziemia okrzemkowa Diatohen w kontakcie z pasożytami rani ich powłokę ciała co doprowadza do unieruchomienia stawów, odwodnienia, a w ostateczności śmierci. Dodanie do tego procesu preparatu PhytoDerm, skutecznie ochrania drób przed pasożytami, tworząc barierę zapachową oraz atakuję ptaszyńca od środka powodując zmiany w układzie nerwowym.

W walce z ptaszyńcem kurzym postaw na:

 • Naturalne preparaty,
 • Innowacyjną metodę,
 • Bezpieczeństwo zwierząt i ludzi,
 • Natychmiastową ulgę dla drobiu,
 • Wysoką skuteczność,
 • Brak zjawiska uodpornienia ptaszyńca,
 • Brak karencji na jajka oraz mięso.

                          

PhytoDerm jest to profesjonalny preparat oparty na olejkach eterycznych i ekstraktach roślinnych, przeznaczony do walki z ptaszyńcem kurzym. 

W odróżnieniu od środków roztoczobójczych, PhytoDerm nie podowuje uodpornienia ptaszyńca na jego działanie.

PhytoDerm został opracowany przez naukowców z Phytosynthese, którzy z myślą o naturalnym składzie stworzyli preparat zawierający:

 • monoterpeny – wyodrębnione z olejków eterycznych z drzewa sandałowego, z goździków, z palczatki cytrynowej (trawa cytrynowa)
 • seskwiterpenoidy laktonowe (z grupy terpenów) – wyodrębnione z bylicy oraz wrotycza pospolitego.

PhytoDerm jak działa na ptaszyńca kurzego?

Preparat podajemy do wody pitnej lub paszy. Najważniejszą rolę w mieszaninie ekstraktów odgrywa artemizyna – główny składnik bylicy. W ciągu godziny od spożycia mieszanki przez kury artemizyna trafia do krwiobiegu. Ponadto, odnotowano, iż wyciąg z liści bylicy wykazuje lepszą biodostępność artemizyny we krwi niż czysta artemizyna.

Monoterpeny w lotnej postaci znajdujące się w powietrzu (zapach ciała ptaków, odchody ptaków, pasza) mają na celu odstraszanie ptaszyńca. W dodatku działanie monoterpenów oraz seskwiterpenoidów laktonowych pobranych przez roztocza wraz z krwią ptaka, powoduje zmiany w układzie nerwowym pasożyta. Mieszanina olejków blokuje receptor acetylocholinowy (Ach), czego efektem jest niewłaściwe przewodzenie informacji elektrycznej – kontakt między neuronami poprzez synapsy jest zaburzony i dochodzi do paraliżu roztoczy. Śmierć pasożyta następuje po 7 dniach.

PhytoDerm jak stosować?

Preparat podajemy do wody w ilości 0,75 ml / 1 litr wody pitnej przez 7 dni

Następnie 3 dni przerwy. W 4 dniu 1 ml / 1 litr wody pitnej, 3 dni przerwy (cykl 6 tygodniowy) 

Można również stosować do paszy w ilości 1 ml / 1 kg paszy

Preparat można stosować zapobiegawczo oraz w przypadku wystąpienia ptaszyńca kurzego

PhytoDerm to naturalny skład dzięki czemu preparat jest bezpieczny dla drobiu, a jajka nadają się do spożycia. 

Diatohen ziemia okrzemkowa to ekologiczny preparat w formie proszku zawierający dwutlenek krzemu, który po zastosowaniu dostaje się do dróg oddechowych ptaszyńca kurzego. Krzemionka dzięki swojej ostrej budowie w kontakcie z pasożytami, rani ich powłokę ciała co doprowadza do unieruchomienia stawów, odwodnienia, a w ostateczności śmierci.

Diatohen jak stosować?

Rozpylanie - przed użyciem środka należy dokładnie wyczyścić kurnik z pomiotu oraz innych zanieczyszczeń. Zabieg należy przeprowadzać w ciągu nocy, najlepiej 2 godziny po zmroku. Należy wytworzyć pył i rozprowadzać go po kurniku oraz drobiu zwracając szczególną uwagę na wędrujące pasożyty. Do wytwarzania pyłu może służyć butelka z otworem w korku lub szufelkę.

Sucha kąpiel - ziemie okrzemkową można również stosować do suchej kąpieli drobiu, wysypując ją do wanienki postawionej na wybiegu lub w kurniku.

Ściółka - preparat należy rozsypać na podłogę, grzędy oraz gniazda.

Nasz preparat posiada atest PZH. Produkt nie odkłada się w organizmie zwierząt, więc nie ma konieczności stosowania okresów karencyjnych przed ubojem. Produkt może być stosowany w obecności zwierząt.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: